POZOR! Finanční správa se zaměří na kontrolu přepravních služeb

03 Říj

POZOR! Finanční správa se zaměří na kontrolu přepravních služeb

Finanční správa dnes zveřejnila zprávu, že připomíná daňovým subjektům poskytujícím přepravu osob prostřednictvím mobilních aplikací, např. Uber, Taxify (Bolt), Liftago apod., na nezbytnost plnění daňových povinností v oblasti daně z příjmů, daně z přidané hodnoty a silniční daně.

Pokud by daňové povinnosti za některá zdaňovací období nebyly splněny, doporučuje Finanční správa daňovým subjektům co nejdříve podat chybějící daňová přiznání a uhradit daň. Tímto postupem se subjekty vyhnou sankcím, které jim v rámci kontrolní činnosti mohou být následně vyměřeny.

Finanční správa chce daňové subjekty upozornit, aby si své povinnosti splnily dříve, než od finančních úřadů dostanou výzvy k jejich plnění.

Finanční správa v rámci své analytické činnosti získává informace o příjmech poplatníků, kteří podnikají skrze elektronické platformy a má tedy k dispozici data, na základě kterých je schopna ověřit, jestli si daňový subjekt splnil nebo nesplnil své daňové povinnosti.

Využíváte těchto služeb? Nevíte si rady, jak si dát vše do pořádku? Obraťte se na nás. O vše se Vám postaráme. Více informací obdržíte od Bc. Moniky Třískové, daňové poradkyně. Domluvte si schůzku na tel. č. 774 418 524 a nebo mailem triskova@dmaccounting.cz

Komentáře a odpovědi